CHRZEST

Należy zgłosić dziecko w kancelarii przynajmniej dwa tygodnie przed Chrztem przynosząc:

1. Wyciąg urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  2. Poświadczenie z parafii rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami (młodzież: świadectwo z religii i Bierzmowania).

Rodzicami chrzestnymi nie mogą być:

1. a) niewierzący i innowiercy
  2. b) żyjący na kontrakcie cywilnym
  3. c) prowadzący gorszący tryb życia i niepraktykujący
  4. d) nie bierzmowani i nie posiadający świadectwa z katechezy

Pół godziny przed Mszą Św.

MAŁŻEŃSTWO

Narzeczeni zgłaszają się w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego trzy miesiące przed zawarciem małżeństwa.

W kancelarii parafialnej przedstawiają następujące dokumenty:

1. Metryki chrztu (ważność wydania do pół roku).
  2. Dowody osobiste.
  3. Ostatnie świadectwa z religii
  4. Zaświadczenie o Bierzmowaniu
  5. Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa z U.S.C. (3 egz. – ważność pół roku)
  6. W przypadku wdowców: metryka śmierci współmałżonka
  7. Nauki przedślubne

NAMASZCZENIE CHORYCH

Sakrament Namaszczenia Chorych jest jak dotyk miłości Boga. To Bóg poprzez gest namaszczenia Olejem Chorych i słowa modlitwy, pragnie wspierać człowieka w jego chorobie i starości. Swoją mocą chce uzdrawiać jego duszę i ciało. Pragnie wlewać w jego serca nadzieję, że nawet starość i cierpienie mają w zamyśle Boga sens.

Chorych i starszych parafian, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą oraz Sakrament Namaszczenia można zgłaszać w zakrystii po Mszy świętej lub telefonicznie.