Ogłoszenia 20.08.2023

We wtorek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

W czwartek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja

W sobotę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W niedzielę, 3 września 2023 w Cieszynie, odbędą się uroczystości transgraniczne ku czci św. Melchiora Grodzieckiego:

– o godzinie 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie oraz kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Czeskim Cieszynie zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz litania do św. Melchiora Grodzieckiego;

– po nabożeństwie wierni pod przewodnictwem swoich biskupów udadzą się na Most Przyjaźni, gdzie nastąpi spotkanie pielgrzymów z polskiego i czeskiego Cieszyna;

– po spotkaniu wierni przejdą do kościoła św. Marii Magdaleny w Cieszynie na uroczystą Eucharystię. Mszy świętej będzie przewodniczył Biskup Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki, a okolicznościowe kazanie wygłosi Biskup Dawid Martin, Biskup Ostrawsko-Opawski.

Ofiary składane przez przedstawicieli dekanatów będą przeznaczone na szkoły katolickie prowadzone przez Stowarzyszenie Dziedzictwo św. Jana Sarkandra w Cieszynie.

W niedzielę, 10 września w Istebnej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Każda z parafii naszego dekanatu po Mszy św. odprawianej we własnej wspólnocie udaje się do amfiteatru „Pod skocznią”, gdzie o 13.30 rozpocznie się ceremoniał dożynkowy. Zapraszam do udziału w  uroczystościach i włączenia się w przygotowanie delegacji również z naszej Parafii.

Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na pokrycie kosztów fumigacji naszego kościoła. W ubiegła niedzielę w czasie Mszy św. na potrzeby parafii zostało zebranych 2480 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję za nową wycieraczkę przed wejściem do kościoła oraz prace porządkowe wokół kościoła i przed probostwem.