Ogłoszenia 28 maja 2023

maj 27, 2023 | Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W poniedziałek, 29 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

We wtorek, 30 maja, wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji

W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe

W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Chrystusa Eucharystycznego do godziny 18:00

W pierwszy piątek miesiąca będę odwiedzał chorych od godziny 9:00

W sobotę, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszam na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:30

Dziękuję parafianom z Olecek za naprawienie schodów prowadzących do kościoła, za ich czas i pracę poświęconą naszej wspólnocie parafialnej

Dziękuję za dary stołu przyniesione na plebanię

Z A P R O S Z E N I E

do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę, 4 czerwca 2023 r.

Już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę czerwca, chcemy spotkać się na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, aby wspólnie celebrować Eucharystię z okazji wspomnienia św. Jana Sarkandra. W ramach uroczystości ustanowimy także nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, dzięki którym chorzy i starsi w naszych parafiach będą mogli częściej przyjmować Chrystusa Eucharystycznego.

Serdecznie zapraszam w niedzielę, 4 czerwca do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na godzinę 10:30, abyśmy wspólnie rozpoczęli pielgrzymkę na wzgórze Kaplicówka. Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach miejskich i ludowych oraz całe rodziny. Niech wstawiennictwo św. Jana Sarkandra umacnia naszą wiarę w Kościół Chrystusowy.

† Roman PINDEL

Bielsko-Biała, dnia 26 maja 2023 r.