Ogłoszenia 25 sierpnia 2024

sie 24, 2024 | Ogłoszenia

W poniedziałek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

We wtorek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki

W środę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

W czwartek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Zaproszenie na pielgrzymkę do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, 1 września 2024 r.

Rozpoczęcie w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie o godz. 15:00:

– Koronka do Miłosierdzia Bożego; Litania do św. Melchiora;

– procesja z relikwiami świętego na most Przyjaźni i spotkanie z pielgrzymami z Czeskiego Cieszyna;

– procesja do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie;

– uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Dawida Martina z homilią Biskupa Romana Pindla

Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej od Wykupy Niewolników

Od 2 września br. rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej od Wykupu Niewolników – Matki Wolności. Obraz zawita do dziewięciu parafii naszej diecezji i jest przejawem działalności krucjaty modlitwy o trzeźwość. W kolejnych parafiach spotkania odbywać się będą w pierwsze poniedziałki miesiąca od września 2024 r. do maja 2025 r.

Całość organizuje Diakonia Wyzwolenia Człowieka wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą, po której wygłoszona zostanie konferencja na temat różnych uzależnień oraz współuzależnień, po niej świadectwo Anonimowych Alkoholików i tych, których dotykają skutki uzależnienia ich bliskich oraz modlitwa w intencji wyzwolenia z nałogów.

Matko od Wykupu Niewolników prowadź nas do wolności Dzieci Bożych!