Ogłoszenia 11 sierpnia 2024

sie 10, 2024 | Ogłoszenia

W środę uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji

W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

W sobotę, 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana

W najbliższy piątek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej

Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na plebanię

W związku w wejściem w życie tzw. „ustawy Kamilka” również parafie zostały zobligowane do stworzenia systemu ochrony dzieci przed przemocą ze strony dorosłych i rówieśników. W tym celu zostały opracowane standardy ochrony dzieci w parafii – tekst dokumentu jest dostępny na stronie parafii i w kancelarii, została też powołana osoba zaufana, z którą będzie się można kontaktować drogą mailową. Osobą Zaufaną w naszej parafii będzie pani Magdalena Marek

ZAPROSZENIE do udziału w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego Oświęcim, 14 sierpnia 2024 r.

Drodzy Diecezjanie,

serdecznie zapraszam na uroczystości ku czci naszego głównego Patrona Diecezji, św. Maksymiliana. Odbędą się one w Oświęcimiu, 14 sierpnia 2024 roku.

Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 7:45 w kościele Ojców Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Miejsca Pamięci.

Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie byłego obozu KL Auschwitz. Uroczystościom przewodniczyć będzie Kardynał Stanisław Dziwisz.

Wejście na Uroczystości dla pielgrzymów przez bramę od strony ul. Więźniów Oświęcimia.

Zapraszam i wszystkim Pielgrzymom błogosławię.

/-/ † Roman PINDEL