Ogłoszenia 23 czerwca 2024

cze 22, 2024 | Ogłoszenia

12 niedziela zwykła

W poniedziałek, 24 czerwca, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

W piątek, 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła

W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Dziękuję panu Wiesławowi Fuchsowi za naprawę instalacji wodno-kanalizacyjnej na probostwie oraz panu Ryszardowi Haratykowi za pomoc w wykonaniu tych prac

W ostatnich dniach znacząco pogorszył się stan zdrowia Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy o Nim w  naszych modlitwach

Ksiądz Biskup Roman Pindel z dniem 1 lipca 2024r. mianuje ks. Roberta Szczotkę proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Kubalonce

Z A P R O S Z E N I E    BISKUPA BIELSKO-ŻYWIECKIEGO

do dziękczynienia za beatyfikację Ks. Michała Rapacza

Miałem okazję uczestniczyć w beatyfikacji Księdza Michała Rapacza 15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Jako kapłan Archidiecezji Krakowskiej pracował on w parafii Narodzenia NMP w Płokach, jako wikariusz, a później jako proboszcz. Tam też został zamordowany 12 maja 1946 r. przez działaczy komunistycznych bojówek.

Pracował także na terenie naszej Diecezji jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy (1933 – 1937). Tutaj dał się poznać jako wybitny duszpasterz młodzieży. Utworzył Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organizował spektakle teatralne, konkursy i zawody sportowe. Pozostał we wdzięcznej pamięci parafian.

Z tego powodu zapraszam do kościoła parafialnego w Rajczy, który jest diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, w niedzielę 7 lipca 2024 r. na dziękczynienie za dar beatyfikacji Ks. Michała. Mszy świętej o godzinie 11:00 przewodniczył będzie Biskup Piotr Greger.

Serdecznie zapraszam księży wraz z wiernymi ze wszystkich parafii naszej Diecezji. Zaproszenie to kieruję szczególnie do wszystkich modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza członków Apostolstwa Margaretka, Róż Różańcowych oraz Rodzin żyjących i zmarłych kapłanów.

Niech to wspólne dziękczynienie i modlitwa będą naszym wsparciem dla kapłanów i okazją do spotkania i wspólnej radości z wyniesienia na ołtarze kolejnego kapłana męczennika.

Na trud pielgrzymowania wszystkim błogosławię,

/-/ † Roman Pindel

Biskup Bielsko-Żywiecki

Zapraszamy do naszej parafii

Msze Święte:

Niedziela 9:00; 11:00
Poniedziałek 7:30
Wtorek 7:30
Środa 7:30
Czwartek 16:30
Piątek 16:30
Sobota 18:00

Nabożeństwa:

Niedziela 8:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

I czwartek miesiąca 17:00 – 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

I sobota miesiąca 17:30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny