Ogłoszenia 26.05.2024

maj 25, 2024 | Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W środę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W czwartek, 30 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11:00. Bardzo proszę o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i współpracę z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne ołtarze z Połomia, Olecek i osiedla. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Zachęcam do przyjścia w strojach regionalnych, aby podkreślić, że również strojem i tutejszą kulturą chcemy uwielbić przechodzącego wśród nas Boga.

W piątek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę, 1 czerwca, wspomnienie, św. Justyna, męczennika. Jest to pierwsza sobota miesiąca, dlatego o 17:30 będziemy odmawiać Różaniec, aby wynagradzać Maryi za grzechy popełnione przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu.

Uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Biskupa Janusza Zimniaka odbędą się w piątek 31 maja 2024 r. w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej: o godz. 10:00 wprowadzenie do katedry i czuwanie, godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Z A P R O S Z E N I E

do udziału w dorocznej pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę, 2 czerwca 2024 r.

Już tradycyjnie, w pierwszą niedzielę czerwca, spotykamy się na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, aby wspólnie celebrować Eucharystię z okazji wspomnienia św. Jana Sarkandra. W tym roku będziemy się modlić w intencji Biskupa Piotra, który obchodzi 60. rocznicę urodzin. W ramach uroczystości ustanowimy także nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, dzięki którym chorzy i starsi w naszych parafiach będą mogli częściej przyjmować Chrystusa Eucharystycznego.

Serdecznie zapraszam w niedzielę, 2 czerwca do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na godzinę 10:30, abyśmy wspólnie rozpoczęli pielgrzymkę na wzgórze Kaplicówka. Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach miejskich i ludowych oraz całe rodziny. Niech wstawiennictwo św. Jana Sarkandra umacnia naszą wiarę i daje siły do trwania we Wspólnocie Kościoła.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

Zapraszamy do naszej parafii

Msze Święte:

Niedziela 9:00; 11:00
Poniedziałek 7:30
Wtorek 7:30
Środa 7:30
Czwartek 16:30
Piątek 16:30
Sobota 18:00

Nabożeństwa:

Niedziela 8:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

I czwartek miesiąca 17:00 – 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

I sobota miesiąca 17:30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny