Ogłoszenia 13.08.2023

sie 12, 2023 | Ogłoszenia

W poniedziałek, 14 sierpnia, uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej

We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiana jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu będzie można też złożyć ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Słowenii zmagającej się ze skutkami powodzi.

W czwartek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana

Ksiądz Biskup Roman Pindel oraz Parafia Matki Bożej Frydeckiej na Trzycatku zapraszają do udziału we MSZY ŚWIĘTEJ TRZECH NARODÓW, która zostanie odprawiona w sobotę, 19 sierpnia. Program uroczystości:

9:00 – Nabożeństwo Maryjne w kościele Matki Bożej Frydeckiej na Trzycatku

9:15 – Procesja z kościoła na Trójstyk, której przewodniczyć będzie Biskup Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki

10:00 – Msza Święta w języku polskim, której w tym roku przewodniczyć będzie Biskup Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki, a homilię wygłosi Biskup Tomáš Galis, Biskup Żyliński

Dziękuję panu Matusznemu, właścicielowi tartaku w Istebnej i Łukaszowi Wieczorkowi za użyczenie ciągnika i prace wykonane przy kościele. Dziękuję za prace wykończeniowe wykonane w minionym tygodniu na probostwie.

Dziękuję Wam, Parafianom, oraz odwiedzającym nas turystom za składane ofiary na pokrycie tej części kosztów fumigacji kościoła, które spadły na naszą wspólnotę. W sumie zostało zebranych 10 100 zł przekazanych w kopertach lub przelewem na konto parafialne. Jako dług pozostaje 17 000 zł.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace remontowe i konserwatorskie w kościele i na probostwie