Ogłoszenia 02.07.2023

W poniedziałek, 3 lipca, święto św. Tomasza, apostoła

W czwartek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

W sobotę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszam na adorację Chrystusa Eucharystycznego po Mszy św. wieczornej do godz. 18:00. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a chorych w tym dniu będę odwiedzał od godz. 9:00

Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Bielska-Białej do Częstochowy w terminie 6-11 sierpnia. Grupa 4 – św. Matki Teresy z Kalkuty łączy w sobie pielgrzymów z Trójwsi i gości. Zapisy przez stronę internetową pielgrzymki https://pielgrzymka.bielsko.pl/ lub w kantorze w Istebnej.

Od wtorku, 11 lipca do końca miesiąca, kościół parafialny będzie zamknięty ze względu na prace fumigacyjne, które mają na celu usunięcie szkodników (kołatek i spuszczel), które zagnieździły się w ścianach i innych elementach drewnianych naszej świątyni. Msze św. w tygodniu będą odprawiane w salce na probostwie, a w niedziele – przy sprzyjającej pogodzie – na zewnątrz, przed plebanią. W związku z planowanymi pracami, proszę o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu salki na probostwie – w piątek po Mszy św. wieczornej, a w przyszły poniedziałek, 10 lipca, proszę o pomoc w przeniesieniu części wyposażenia kościoła na probostwo (od godz. 17:00). Koszt fumigacji to 100 000 zł, z czego 75 000 pokryje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach, pozostałą część będziemy systematycznie spłacać jako Parafia.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kolejne prace remontowe na probostwie i w kościele.