Ogłoszenia 14 maja 2023

maj 18, 2023 | Ogłoszenia

6 niedziela wielkanocna

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. We wtorek Msza św. Na Oleckach o godz. 19:00, a na Połomiu w środę również o 19:00. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie ołtarzy i modlitwy o błogosławieństwo dla naszych pól i naszej pracy.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

W przyszłą niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 11:00

Dziękuję parafianom z Połomia za pocięcie i ułożenie drzewa przy probostwie

20 maj 2023 r. – Ustroń – VII Europejski Festiwal Roberta Schumana – „Quo Vadis Europo XXI wieku”

Program:

9:00

– Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Ustroniu-Zawodziu, ul. Sanatoryjna 8, w intencji powrotu Europy do chrześcijaństwa.

– Koncert w kościele w wykonaniu zespołu regionalnego „Jetelinka” z Istebnej w towarzystwie Józefa Brody i Antoniny Kraszewskiej.

18:00

– Nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu, pl. K. Kotschego 1.

– Koncert „Ustrońskiego Chóru Ewangelickiego” pod dyrekcją Szymona Staniszewskiego, pt. Muzyka, która łączy.

Symbolem VII Europejskiego Festiwalu Roberta Schumana jest rzeźba – Chrystus Ukrzyżowany, autorstwa prof. Jana Hermy.